Jakie korzyści daje cyfrowa rekalama? Sprawdź czym jest digital marketing.

Digital Marketing to ogólne określenie wszelkich kroków podejmowanych przez firmę w celu nawiązania kontaktu z klientami za pośrednictwem technologii elektronicznej. Marketing cyfrowy promuje i sprzedaje produkty lub usługi potencjalnym klientom za pośrednictwem platform internetowych, takich jak poczta elektroniczna, media społecznościowe, marketing mobilny, społeczności klientów online, seminaria internetowe i inne treści wideo. Proces digital marketingu obejmuje podobne taktyki jak marketing tradycyjny. Organizacje mogą łączyć w ramach strategii zarówno tradycyjne, jak i cyfrowe techniki marketingowe.

Jakie znaczenie i zasięg ma digital marketing?

Marketing cyfrowy pomaga klientom dotrzeć do znacznie większej liczby odbiorców niż w przypadku tradycyjnych metod marketingowych, ponieważ zasięg Internetu jest ogólnoświatowy. Ta metoda marketingowa umożliwia również firmom dotarcie do potencjalnych klientów, którzy z największym prawdopodobieństwem kupią ich produkt lub usługę. Na przykład firma może reklamować świąteczne wyprzedaże, wysyłając e-maile do byłych klientów lub udostępniając wiadomości o ofertach w mediach społecznościowych. Dysponujemy wieloma różnymi metodami online, które możemy wykorzystać, aby dotrzeć do klientów, w tym za pośrednictwem wiadomości e-mail, mediów społecznościowych, wiadomości tekstowych, banerów reklamowych lub kampani reklamowych.

Media społecznościowe zapewniają powszechny sposób interakcji i komunikowania się z organizacjami. Podobnie marketerzy mogą zbierać informacje od swoich docelowych odbiorców na tych platformach i zwiększać zaangażowanie klientów, komunikując się z nimi. Cyfrowe strategie marketingowe można szybko zmieniać w razie potrzeby. Platforma i format komunikacji mogą ulec zmianie, jeśli grupa docelowa zmieni np. platformy. Marketing cyfrowy stał się bardziej złożony ze względu na różne nowe kanały komunikacji, które się pojawiły, ale także pod względem analizy wymaganej do zrozumienia potrzeb rynku, potencjalnych klientów i ich preferencji. Wykorzystujemy różnorodne narzędzia, aby zrozumieć zachowania i preferencje rynku i potencjalnych klientów. Od śledzenia ruchu w mediach społecznościowych po analitykę predykcyjną i analizę dużych zbiorów danych, jesteśmy w stanie pozyskać różnorodne zasoby, aby zrozumieć reakcje klientów na ich cyfrowe działania marketingowe.

Jakie korzyści otrzyma klient?

Zasięg globalny i lokalny. Poszczególne osoby mogą zobaczyć tę samą reklamę w różnych strefach czasowych lub na całym świecie. Marketing cyfrowy poprawia również widoczność reklam lokalnych, dzięki czemu organizacje mogą dostosowywać reklamy kierowane lokalnie. Nasi klienci i ich potencjalni klienci mogą pozostawać w kontakcie z markami za pośrednictwem poczty e-mail lub platform mediów społecznościowych, gdzie organizacje mogą się z nimi komunikować lub testować oferty w celu uzyskania wglądu. Marketing cyfrowy jest tańszy niż tradycyjne formy marketingu, takie jak spoty telewizyjne. Promowanie za pomocą kampanii e-mailowych i mediów społecznościowych redukuje największe koszta reklamy.